Menu

WhatsApp Web ve masaüstü, ‘Bir Sefer Görüntüle’ dayanağını yine sunuyor

WhatsApp, web ve masaüstü uygulamalarında ‘Bir Kere Görüntüle’ özelliğini yine etkin hale getirdi. Bu özellik, kullanıcılara daha fazla saklılık sunuyor.

admin 3 ayönce 0

WhatsApp Web ve Masaüstü uygulaması, kullanıcıların büyük talebi üzerine, taşınabilir aygıtlar dışında bir sefer görüntülenebilen fotoğraf ve görüntüleri tekrar görüntüleyebilme özelliğini geri getiriyor.

Bilinmeyenler için, daha evvel bu medyayı görüntüleyebiliyordunuz. Lakin Kasım 2022 prestijiyle, toplumsal medya şirketi bu özelliği resmi tarayıcı platformu ve PC uygulamasından kaldırmaya karar verdi. Özellik, geçen yıl zımnilik nedenleriyle kaldırıldı. Fakat nihayet tüm büyük platformlarda tekrar geri dönüyor. Bir kere görüntülenen özellik, son güncellemelerin akabinde Web ve Masaüstü için tekrar tespit edildi.

WhatsApp Web ve masaüstü, ‘Bir Defa Görüntüle’ takviyesini yine sunuyor

WABetaInfo’nun bir raporuna nazaran, WhatsApp Web ve Masaüstü kullanıcıları, Bir Kere Görüntüle özelliğini kullanabiliyorlar. Bu fonksiyonellik, masaüstü istemci ve web sitesine yapılan güncellemelerden sonra tekrar fonksiyonel hale geldi üzere görünüyor. Bu özellik, Windows ve macOS sürümlerinde WhatsApp Masaüstü uygulamasında çalışıyor. Özelliği açıklamak gerekirse, Bir Kere Görüntüle, sırf tek bir görüntülemeyle sonlu olan fotoğraf ve görüntüleri göndermenize imkan tanır.

Diğer bir deyişle, sohbet içinde Bir Defa Görüntüle bildirisine tıkladığınızda, medya kaybolur ve bir daha erişilemez. Daha önce resim için bir ekran imgesi alabilirken, şirket, ekran imgelerini etkisiz hale getiren bir güncelleme yayınladı. WhatsApp, güvenlik tedbirlerini daha da artırmak için yakın vakitte E-posta doğrulaması da ekledi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks