Menu

Ünlü şirket kovduğu CEO’yu yine misyona çağırıyor!

ChatGPT sayesinde son vakitlerin en tanınan şirketlerinden biri olan OpenAI’de değişik gelişmeler yaşanıyor.

admin 2 haftaönce 0

OpenAI’nin tanınan AI chatbot’u ChatGPT’nin ardındaki kar emeli gütmeyen araştırma şirketi OpenAI’nin idare şurası, CEO Sam Altman’ı vazifeden almasından yalnızca iki gün sonra, onu geri getirmek için görüşmeler yapıyor. Bu ani değişim, şirket içinde artan karmaşa ve yatırımcılardan gelen baskılar nedeniyle gerçekleşiyor. Altman’ın birinci vazifeden alınması, idare heyeti ile olan bağlantısındaki eksikliklere dayandırılmıştı. Fakat, argüman edilen irtibat sıkıntılarının tam tabiatı hala meçhul.

Altman’ın misyondan alınma kararı, şirketin kurucu ortağı ve lideri Greg Brockman da dahil olmak üzere, birçok üst seviye yöneticinin istifasına yol açtı. Bu içsel karışıklık karşısında OpenAI idare heyeti, kararını tekrar gözden geçirmiş görünüyor. Altman’a yakın kaynaklar, idare heyetinin eski CEO’yu konumuna geri getirmek için müzakerelerde bulunduğunu belirtiyor. Fakat, Altman’ın şirketin yönetişim yapısında kıymetli değişiklikler olmadan geri dönmekte tereddüt ettiği bildiriliyor.

Ünlü şirket kovduğu CEO’yu tekrar misyona çağırıyor!

The Verge, OpenAI çalışanlarının, Sam Altman ve Greg’in dün 17:00 PT’de geri dönmesi için tüm idare heyetinin istifa etmesi tarafında bir ültimatom verdiklerini bildirdi.

Yönetim konseyi bu kritik süreyi kaçırdı ve birçok OpenAI çalışanının istifa etmesi bekleniyor. Şayet Altman ayrılıp yeni bir teşebbüs başlatırsa, bu çalışanların da onu takip etmesi bekleniyor. Enteresan bir formda, Sam Altman “OpenAI takımını çok seviyorum” manasına gelen bir tweet attı ve birçok OpenAI üyesi, yeni Süreksiz CEO Mira Murti dahil, bu tweet’e sevgi emojileriyle karşılık verdi.

Bu etkileşimin tam manası bilinmese de, Sam ve Greg’in OpenAI’ye geri dönme ihtimalini düşündürebilir. Durum hala akışkan ve olaylar geliştikçe her şey olabilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks