Menu

Google, AI chatbot Gemini’yi erteledi

Google, yapay zeka tabanlı sohbet robotu Gemini’nin lansmanını erteledi. Bu gelişme, AI teknolojilerindeki zorlukları ve beklentileri yansıtıyor.

admin 3 ayönce 0

Google, yeni kuşak AI sohbet robotu Gemini’nin lansmanını gelecek yılın başlarına erteledi. Sammobile tarafından yapılan yeni bir rapora nazaran, şirket başlangıçta Gemini’yi Kasım 2023’te tanıtmayı planlamıştı, lakin iç testler, chatbotun kimi İngilizce olmayan sorgularla gayret ettiğini ortaya koydu.

Google’ın bugüne kadarki en güçlü konuşma AI’sı olarak lanse edilen Gemini, California, New York ve Washington, D.C.’deki bir dizi aktiflikte sahneye çıkmaya hazırlanıyordu. Lakin Google CEO’su Sundar Pichai, Gemini’nin İngilizce olmayan sorgularda beklenen performansı sergileyememesi üzerine lansmanı ertelemeye karar verdi.

Google, AI chatbot Gemini’yi erteledi

Küresel lisan dayanağı, Gemini’yi OpenAI’nin GPT-4’üne üstün bir alternatif olarak pozisyonlandırma amacı için Google için kritik ehemmiyete sahip. Gemini, İngilizce olmayan sorguları aktif bir formda ele alabilirliğini gösterene kadar, Google onu geniş pazara sunmayı erken buluyor.

Erteleme olmasına karşın, Google, Gemini’nin GPT-4’ü geçme potansiyeline güveniyor. Özel testlerde, Gemini’nin üstün hesaplama gücü sayesinde GPT-4’ü geride bıraktığı bildiriliyor.

Google CEO’su Pichai, Gemini 1.0 ile “rekabetçi ve son teknoloji” bir eser sunma konusundaki şirketin taahhüdünü vurguladı. Google Lider Yardımcısı Sissie Hsiao, Gemini’nin yeteneklerine bir örnek verdi: “Birkaç şaşırtan şey gördüm. Mesela, üç katlı bir pasta yapmaya çalışıyorsam, bana bu sürecin adımlarını gösteren 3 fotoğraf çizin diye istiyorum ve Gemini bunları yaratıyor. Bunlar internetten alınmış fotoğraflar değil, büsbütün yeni fotoğraflar.” Yani anlayacağınız ilerleyen günlerde yapay zeka ile ilgili çok değişik gelişmeler görmeye devam edeceğiz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks