Menu

Apple kıymetli bir iştiraki sonlandırıyor

The Wall Street Journal’ın haberine nazaran Apple ve Goldman Sachs, Apple kredi kartıyla güçlerini birleştirdikten dört yıl sonra iştiraklerini sonlandırıyor.

admin 3 ayönce 0

Şirketler yakın vakitte mukavelelerini 2029’a kadar uzattı fakat Apple mukaveleyi önümüzdeki 12 ila 15 ay içinde sonlandırmayı teklif ediyor.

Her ne kadar parite bu yılın nisan ayında yüksek getirili bir tasarruf hesabı açmış olsa da Goldman’ın muhtemel bir ayrılıktan pek fazla üzülmemesi olası. Geçen ay gelen raporlar bankanın tüketici kredileri işinden çıkmayı hedeflediğini öne sürüyordu. Bu yılın başında Apple’a muahededen çıkmak istediğini söyleyecek kadar ileri gitmiş ve operasyonların kendi kısmını devralması için American Express’e başvurmuştu. Goldman ayrıyeten yakın vakitte mesken geliştirme kredisi şirketi Green Sky’ı satmak için düzenlemeler yaptı ve General Motors ile başka kredi kartı iştirakini sona erdirmeyi planlıyor.

Apple değerli bir paydaşlığı sonlandırıyor

Apple ve Goldman’ın iştiraki hiçbir vakit şirketler yahut tüketiciler için eksiksiz bir eşleşme olmadı. Goldman çalışanları, ödeme planı ve toplu müracaat onayına yönelik baskı üzere istikametlerden hayal kırıklığına uğradı. Öte yandan The Information’a nazaran müşteriler, gecikmiş transferler ve temsilcilerden gelen konuşmalar da dahil olmak üzere bankanın müşteri hizmetlerinin bir kabus olduğunu bildirdi.

Apple’ın kredi kartı ve yüksek getirili tasarruf hesabının geleceği bilinmeyen. İkili, genel satışlarındaki düşüşlere kıyasla gelirlerinin arttığını gören Apple’ın hizmet bölümünün bir modülü. Amazon ve PayPal ile çalışan Synchrony Financial, Goldman’ın rolünü devralma mümkünlüğünü araştırıyor. Şirket başlangıçta program için Goldman’a karşı teklif vermişti.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks