Menu

Akıllı telefon satışlarında beklenmedik artış!

Çin’deki taşınabilir telefon sevkiyatları, geçen yıla nazaran %60 oranında artış gösterdi. Bu büyüme, pazardaki canlılığın ve talebin güçlü bir göstergesi.

admin 3 ayönce 1

Çin Bilgi ve Bağlantı Teknolojisi Akademisi’nin son raporuna nazaran, Çin’deki taşınabilir telefon pazarı dikkat cazip bir artış yaşıyor. Eylül 2023’te, evvelki yıla nazaran yaklaşık %60’lık inanılmaz bir yıllık artışla, 33,2 milyon sevkiyat gerçekleşti. Bu artış, Huawei Mate60 serisi üzere birçok pazar markasının amiral gemisi modellerinin çıkışıyla desteklenen “yenileme dalgası”na bağlanıyor.

Eylül 2023’te, iç pazarda toplam 33.277 milyon taşınabilir telefon sevk edildi ve bu, geçen yılın birebir periyoduna nazaran %59,0’lık bir artışa işaret ediyor. Bunların 28.717 milyonu 5G takviyeli cihazlardı ve bu da %90,1’lik daha da dikkat cazibeli bir yıllık artışı gösteriyor. Bilhassa, 5G telefonlar birebir periyotta toplam taşınabilir telefon sevkiyatlarının %86,3’ünü oluşturarak, 5G teknolojisinin pazardaki artan hakimiyetini gösteriyor.

Akıllı telefon satışlarında beklenmedik artış!

Büyüme yalnızca istatistiksel alanda sonlu kalmıyor; pazar danışmanlık raporları da bu yükselişi doğruluyor. Bu, mobil telefon pazarının bir sakinlik devrinden sonra tekrar canlandığını işaret ediyor. Katlanabilir akıllı telefonların uygunlaştırılması de tüketici ilgisini çekiyor ve yükseltme isteğini artırıyor.

Pazar araştırma firması Counterpoint, Çin’in akıllı telefon pazarının toparlanma modunda olduğunu bildiriyor. Ekim 2023’ün birinci dört haftasında ortalama %11’lik bir satış artışı gösteriyor. Counterpoint analistleri, Eylül ayında iPhone 15 serisi ve Huawei Mate60 serisinin çıkışından sonra üç yıldan fazla bir müddet sonra yeni bir “yenileme dalgası” bekliyorlar.

Bu gelişmeler, Çin mobil telefon pazarındaki büyümenin yalnızca sayısal değil, tıpkı vakitte teknolojik açıdan da değerli bir dönüşümü işaret ettiğini gösteriyor. 5G teknolojisinin yaygınlaşması, katlanabilir telefonlar ve yeni amiral gemisi modellerin piyasaya sürülmesi, pazarın canlanmasına büyük katkı sağlıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks