Menu

Yeni Contra: Operation Galuga Ayrıntıları

Galuga Operasyonu üçün hazır mısınz?

admin 3 ayönce 0

Eylül ayında duyurulmuş olan yeni Contra, 2024 yılının başlarında satışa sunulacak. Serinin özüne hayli yakın durması ile dikkatleri üzerine çekmiş olan oyun için bekleyiş sürer iken, Konami oynanabilir karakterler ve dahası ile yeni Contra: Operation Galuga detayları ile karşımıza çıktı.


İlginizi Çekebilir: Wolverine Hakkında Yeni Ayrıntılar Sızdırıldı


Yeni Contra: Operation Galuga Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward bugün, 2024’ün başlarında Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S’e ve Steam’e çıkacak, heyecanla beklenen run-‘n’-gun aksiyon oyunu Contra: Operation Galuga ile ilgili yeni detayları duyurdu. Tapteze bir fragmanla sergilenen ayrıntılar, sağlam bir oynanabilir karakter takımının ve heyecan verici anlatımın, Contra serisinin 1980’lerden bu yana bilinen adrenalin yüklü, yandan kaydırmalı (side scrolling), aksiyon dolu oynanışına yeni bir boyut getireceğini doğruluyor.

Orijinal arcade/NES Contra oyununun öyküsü ve kahramanlarını temel alan Contra: Operation Galuga, Galuga Takımadaları’ndaki bir meteor yağmurunun akabinde Red Falcon terörist kümesinin istilasıyla başlıyor. Earth Marine Corps’un (Dünya Deniz Piyadeleri) en seçkin askerleri olan Contra ünitesinden Bill Rizer ve Lance Bean, potansiyel tehditleri araştırmak ve etkisiz hale getirmek için olay yerine gönderiliyor. Kıssa Modu ilerledikçe altıdan fazla kahraman oynanabilir hale geliyor:

Bill Rizer: Contra ünitesinin saha önderi, inanılmaz fizikî güce, çevikliğe ve zihinsel metanete sahip. Her türlü silah konusunda uzman ve askeri bilimlerde çok bilgili.

Lance Bean: Her türlü makine konusunda uzman, uzman bir nişancı. Bill Rizer tarafından Dünya Deniz Piyadeleri’ne alınmadan evvel bir gerilla savaşçısıydı.

Ariana: Galuga Takımadalarından harikulâde yetenekli bir savaşçı. Kızıl Şahin’in akınıyla köyü neredeyse yok olduktan sonra, düşman güçlerine karşı tek kişilik bir savaş başlatıyor.

Lucia: Dünya Deniz Piyadeleri’nde kumandan yardımcısı ve tıpkı vakitte yetenekli bir saha casusu. Savaş misyonlarında ve bilinmeyen istihbaratta eşit derecede uzman.

Lt. Stanley Ironside: GX Ordusunda zırhlı bir müfrezeye liderlik eden bir gazi. Halihazırdaki üstün dövüş marifetlerini desteklemek için güçlü bir Herkül exosuit’i giyiyor.

Probotector: Contra Ünitesi tarafından kullanılan otonom eğitim robotları. En son teknolojiyi kullanırlar ve alanda insan meslektaşları kadar yeteneklidirler.

Contra: Operation Galuga, Kıssa Modu ve Arcade Moduna ek olarak üstesinden gelinmesi gereken 30 heyecan verici misyon içeren bir Gayret (Challenge) Modu içerecek. Bu modlar ortasında düzeyler boyunca süratli koşmak, hudutlu cephaneyle savaşmak, amansız düşman orduları karşısında hayatta kalmak ve çok daha fazlası yer alıyor.

Oyuncular, karşılaşacakları zorluklara göğüs gerebilmek, karakter yeteneklerini geliştirmek, belli silahlarla etaplara başlamak, tekrar doğduktan sonra hasar görmezliği artırmak ve öteki yararlı bonuslar kazanmak için (mikro transaction içermeyen) oyun içi kredileri kullanabilecekleri Perk Shop’ta yeteneklerini geliştirebiliyorlar. Her oyuncu tıpkı anda en fazla iki Perk’e (Avantaj) sahip olabiliyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks